Zhodnocení sezony ženského týmu Čechie Zastávka sezona 2015/2016

21. 6. 2016

Ženské mužstvo obsadilo konečné 3. místo

Trenér Martin Procházka zhodnotil sezonu následovně:

Z celkového pohledu se dá a musí sezóna hodnotit jako úspěšná. Po loňském předposledním místě se ženy Čechie dokázaly vrátit na medailové pozice a obsadily krásné 3.místo. Za sebe a možna i za celý tým musím říct, že v takové umístění před sezónou nevěřil nikdo a bral by ho všemi deseti. A i když druhé místo nakonec nebylo daleko, tak podle mě třetí místo bylo maximem, na které jsme mohli dosáhnout. Prní místo suveréně získal tým Proklatě dobrý kuřata, který ani jednou v sezoně neprohrál. Druhé místo obsadil tým Sport centrum Srbská. Oba tyto celky nás dokázaly porazit v obou vzájemných zápasech. Jejich kádry tvoří převážně hráčky,které mimo malé kopané hraji i velký fotbal.Jejich fotbalovost, sehranost a technická kvalita je velkou předností,kterou ostatní týmy převyšují.

Čechie v předchozích letech sázela spíše na bojovnost, nasazení a vycházela ze zabezpečené obrany. To jsme se snažili po domluvě od léta změnit. Začali jsme trénovat a zkoušet jiné rozestavení a styl hry. Ač to byla velká změna pro všechny a neměli jsme to kde vyzkoušet krom treninků tak vstup do sezóny se povedl. To holky povzbudilo a podzim zakončily na třetím místě. Na každý zápas chodily v 10-11 lidech, takže jsme hráli na dvě stálé pětky, což byla další změna a holkám se tento způsob zamlouval a tým se začal sehrávat. Bohužel zimní přestávka nám plány drobanek narušila. Některé holky skončily buď kvůli nedostatku času,jiné musely skončit skrz zdravotní problémy.Navíc zimní počasí zrovna nebylo moc nakloněno k trénování, k tomu nemoci takže se polovina tréninků musela zrušit.Ale pokud už trenink byl tak ho všechny zvladaly na 100%.

Předsezóní připravu jsme si zpestřili jarním soustředěním v překrásném prostředí Vranovské přehrady a to v penzionu Rumburak.Zde jsme tři dny trénovali dvoufázově-dopoledne se běhalo a odpoledne jsme využívali dvou hřišť s umělou trávou.

Bohužel pro jarní část jsme museli změnit herní styl. Pro malý počet jsme už nemohli hrát na dvě stálé pětky. Převážně jsme měli tři hráčky na střídání. I tak se nám vstup do odvet povedl. V prvním kole jsme porazili tým Kohoutovic.Ikdyž předvedená hra měla do všeho co jsme chtěli hrát daleko.Proto před druhým zápasem s Lišní převládaly obavy .Zápas nakonec skončil jasnou výhrou 6:0. Za to v dalším kole jsme šest branek obdrželi my.Výsledek 1:6 vypadal strašně a byla to největší naše porážka v sezóně,tak hra tomu neodpovidala. Holky bojovaly až do poslední minuty zápasu,což dřiv když prohrávaly nedělaly.A nebýt špatné koncovky,která nás provazela mimo jiné celou sezonu,mohl zápas skončit klidně i 6:6..Po této prohře jsme jeli hrát zápas proti Dynamu. Hrálo se na nejmenším hřišti v soutěži,kde hodně týmů má problém hrát fotbal.Zde holky dosáhly velmi cenného vitězství,ze kterého měly velkou radost.A při zpětném pohledu to byly důležité tři body.Které jsme dokázali potvrdit i v následujícim domácím zápase s Nemakej.cz.

Pak následoval zápas s Kuřaty.V tomto utkání s prvním týmem holky předvedly největší nasazení,bojovnost v celé sezóně.Utkání nakonec skončilo prohrou 0:1 gólem dvě minuty před koncem (podzimní zápas skončil naší prohrou 0:5).V předposledním zápase jsme se utkali v přímém boji o druhé místo s týmem ze Srbské.Bohužel tento zápas nám nevyšel a prohráli jsme 0:2.Jelikož poslední zápas proti Kohoutovicím se nehrál-kontumačně 5:0 v náš prospěch skončili jsme na třetím místě..

V sezoně holky odehrály 16 zápasů z toho 9 vyhrály-2 remizovaly a 5 prohrály,se skórem 37:21..

1 Kolářová Martina,Suchá Markéta

celkem jsme obdrželi tři žluté karty (nejvic ze všech týmů)-Klimešová Dana,Kolářová Martina,Suchá Klára

Letošní sezóna byla hodně ovlivněna kontumacema. Tým Kohoutovic přihlásil do soutěže dvě mužstvam, ale bohužel ani jedno nedohrálo a jejich zápasy byly na jaře kontumovány.

Závěrem bych chtěl holkám pogratulovat ke krásnému umístění,pochválit je za účast a nasazení v trenincích a hlavně v zápasech. A poděkovat za možnost je trénovat, byla to velká a zajimavá zkušenost. Něco se nám povedlo víc něco míň,ale i tak to byl uspěšný rok..

Sestava týmu v sezóně 2015/2016 byla:

Klimešová Dana, Kolářová Martina, Svobodová Eliška, Kotasová Lucie, Dvořáková Veronika, Nováčková Táňa, Švarcová Zita, Chytková Aneta, Suchá Klára, Suchá Markéta, Hovězáková Markéta, podzim odehrala ještě Kasalová Jana a Holubiková Aneta.

Kapitánka mužstva Lucie Kotasová hodnotí sezonu následovně:

Myslím si, že do sezóny 2015/2016 jsme vstoupili úspěšně. Prvně jsme porazili relativně slabší tým Juniorek B z Kohoutovic, ale naší formu jsme potvrdili i v dalším utkání se zkušenými hráčkami z SK Líšeň. První body jsme bohužel ztratili v dobře rozehraném zápase, kde jsme ještě v poločase vedli o 2 branky, a však jsme vedení v druhé půli ztratili a přišla tedy dělba bodů. Výsledek tohoto zápasu nás dost mrzel vzhledem k tomu, jak jsme do něj vstoupili. Remíza nás čekala i se zkušenými matadorkami z týmu Nemakej, kde byl stav utkání 1:1. V dalším zápase jsme na domácí půdě porazili tým KMK Dynamo Brno a to jednobrankovým rozdílem, kdy se v 18. minutě trefila Táňa Nováčková. V následujících dvou zápasech na nás čekali nejtěžší soupeřky – Proklatě Dobrý Kuřata a Sport Centrum Srbská. Bohužel jsme oba tyto zápasy prohráli. Na závěr první části sezóny jsme získali 3 body po kontumaci zápasu s Juniorkou Kohoutovice. A tak jsme po podzimu přezimovali na krásném třetím místě.

Začátek druhé části sezóny byl dosti podobný začátku té první, a to díky výhře na Juniorkami B, které se na zápas nedostavili a tak jsme zvítězili kontumačně 5:0. Poté však přišla studená sprcha v podobě dvou proher, kde jsme s týmem SK Líšeň prohráli vysoko 6:0 a s týmem Baronek v domácí „kleci“ 1:6. Nic jsme však nezabalili a z dalších dvou zápasů jsme si odnesli celkem 6 bodů. Pro mě nejvíce emotivním zápasem bylo střetnutí s dosavadním lídrem tabulky, tj. Proklatě Dobrými Kuřaty. I přes velkou kvalitu tamních hráček jsme v utkání drželi krok a šance byli dosti vyrovnané. Dali jsme do toho vše, ale i přesto jsme nedokázali udržet remízový stav až do konce. Soupeř skóroval ve 48. minutě a utkání tedy skončilo pro nás dosti krutým výsledkem 1:0 pro domácí Kuřata. V posledních dvou utkání jsme nakonec získali 3 body a tím jsme si zajistili výsledné třetí místo v konečné tabulce, a to s 29 body a skorém 37:21. Všechny jsme na hřišti během sezóny odvedli dobrý kus práce, a i když byl někdy problém sejít se na trénink, na zápase jsme bojovali o každý bod. Tímto bych tedy chtěla poděkovat svým spoluhráčkám a především kamarádkám za celý fotbalový rok a užijme si ten bronz!

Jak to bude či nebude s pokračováním žen Čechie Zastávka v Nike lize žen BSMK je ve hvězdách, nebo spíše v hlavách hráček. Některé hráčky odchází, jiné chtějí zůstat a hrát. Dle mého osobního názoru však může tým reprezentativně pokračovat pouze v případě, že se rozroste minimálně o tři zkušené hráčky, které však v současné chvíli není zrovna lehké sehnat…