Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zhodnocení podzimu 2015 - Ženský tým Čechie Zastávka

28. 11. 2015

Ženy po podzimu okupují 3. místo

pajda.jpgPohled na podzimní část brněnské Nike ligy žen v malé kopané v podání trenéra Martina Procházky:

Podzimní část se dá hodnotit jako uspěšná. Tým žen skončil na krásném třetím místě se stejným bodovým ziskem jako druhý tým v tabulce. A upřímně musím říct, že jsme takové umístění ani neočekávali. Navíc po změnách, které v létě u týmu nastaly. Jednou byla změna trenéra, další styl hry. Proto byl podzim brán spíše jako zkouška zda to vše bude nějak fungovat. I přesto, že né vše se povedlo na 100% se podzimní část vydařila. Takže mě nezbývá než holky pochválit jak za přístup k treninkům, tak k zápasům. Naše ženské mužstvo dokázalo, že může opět hrát vyrovnané partie téměř s kým koliv. Krom jednoho zápasu a to s vedoucím týmem Kuřat, se zápasy dá se říci povedly. I když né vždy z toho byla výhra, jelikož velkým problémem po celou sezónu bylo proměňování šancí. Právě to nás stálo bodové ztráty v zápasech ve kterých jsme měli herní převahu, ale nakonec zápas skončil remízou nebo prohrou. Je ale vidět že k nějakému posunu došlo, že to holky baví a není jim jedno jak utkání skončí a bojují vždy do konce. Nadruhou stranu ne vše bylo ideální. Vyskytly se chyby a věci na kterých je a bude potřeba zapracovat. Snad se nám je podaří během zimní přípravy odstranit. Ta by měla probíhát převážně venku na umělce a v březnu bysme chtěli odjed na soustředění. Snad se nám to vše podaří a i v jarní časti se nám bude dařit alespoň tak jak doposud.

Střelci bránek: Nováčková Táňa 5x Dvořáková Veronika 3x Kotasová Lucie 1x Kolářová Martina 1x Švarcová Zita 1x Suchá Markéta 1x

Žlutá karta: Suchá Klára Klimešová Dana

Tabulka po podzimní části 2015/2016

tabulka-zeny.jpg

tana.jpgTáňa Nováčková, nejlepší podzimní střelkyně hodnotí podzimní vystoupení ženského mužstva v brněnské lize v malé kopané

Jak by jsi zhodnotila v krátkosti podzimní část sezony?

Po loňské nepovedené sezoně se opět pohybujete v horní polovině tabulky, co hledat za touto změnou?

Myslím, že umístění po podzimní části je nad očekávání nás všech s ohledem na zmiňovanou loňskou sezónu, kdy se naopak vůbec nedařilo. Novým impulzem byl pro nás určitě nový trenér, který se s námi snaží pracovat na novém rozestavení, dát nám nějaký systém. Máme stabilní dvě pětky a určitě můžu mluvit za celý tým, že nám to herně zatím vyhovuje. Podařilo se nám také rozšířit tým o šikovné hráčky. Vydařil se nám především vstup do sezóny, to nás správně namotivovalo. Prohry k fotbalu patří, osobně mě však mrzí především dvě remízy s Baronkami a Nemakej. V těchto zápasech jsme měly na to, vytěžit ze zápasů plný počet bodů, přezimovat s náskokem na 2. místě a mít tak lepší výchozí pozicí pro jarní část. Bohužel se nám tyto zápasy nepodařilo dotáhnout do vítězného konce. Když bych měla ale shrnout podzimní část sezóny, určitě se nemáme za co stydět a věřím, že se budeme radovat i po jarní části z pěkného umístění.

Při pohledu na tabulku máte docela málo vstřelených branek. Je to stylem hry nebo je to opravdu takový problem vstřelit gól?

Je to bohužel naše velká bolístka. Nikdy jsme nebyly týmem, který by střílel hodně branek, dříve to bylo dáno i stylem naší hry. Teď se však snažíme hrát více dopředu, vytvářet si šance, ale výsledek v podobě střelených gólů se zatím nedostavuje tak, jak bychom potřebovaly. Problémem je naše efektivita. Šance si vytváříme, ovšem někdy je až neuvěřitelné, co nedokážeme proměnit. Potřebovaly bychom, aby se rozstřílelo více hráček, potenciál tam dle mého názoru určitě je, jen ho zužitkovat.

Opět patříš k nejlepší střelkyni týmu,máš nějaký cíl kolik gólů by jsi chtěla nastřílet za sezonu? A má tým nějaký cíl na kterém místě by chtěl být na konci sezony?

Konkrétní cíl, co se gólů týče, nemám. Důležité je, aby to tam začalo více padat a přineslo nám to potřebné body, ať už bude z týmu střelcem kdokoliv. Samozřejmě doufám, že k tomu střelecky taky ještě přispěju. Tým by si měl dávat cíle vždy ty nejvyšší. Rády bychom se popraly o druhé místo, vše ostatní by byl bonus i vzhledem již k poměrně velkému náskoku prvního týmu tabulky.