Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ženy obsadily v konečném pořadí krásnou 3. příčku

V premiérově sezoně ženské kopané v Zastávce, obsadil náš tým v brněnské Swatch lize žen v malé kopané konečné 3. místo. Po rozpačitém a pomalém začátku, výkony holek nabral stoupající tendenci a nakonec se zastavil na medailovém umístění. Nejlepším střelcem týmu a rovněž i celé soutěže se stala Lucie Kotasová, která nastoupila do 13 utkání a vstřelila krásných 9 branek.

zeny-jaro-2012.jpg

Soupiska žen za právě skončenou sezonou 2011/2012:

Zita Švarcová, Martina Kolářová, Katka Nováčková, Veronika Dvořáková, Táňa Nováčková, Lucie Kotasová, Nikola Procházková, Katka Sochorová, Renata Krílová, Martina Ryšavá, Markéta Hovězáková, Alžběta Chytková, Michaela Kremláčková, Klára Suchá, Markéta Suchá.

Konečná tabulka Swatch liga žen v malé kopané, ročník 2011/2012

tabulka-zeny---konecna.jpg

 Jak se již na proběhlou sezonu dívá Táňa Nováčková?

p1010106.jpgJak bys zhodnotila právě skončenou premiérovou sezonu zastáveckého týmu v lize žen malé kopané?

V první polovině sezony jsme se hledaly, ale postupně se výkony týmu zlepšovaly a druhá polovina sezony se nám vydařila asi nejlépe, jak mohla. O tom svědčí pouze jediná porážka od 1. týmu tabulky a konečné 3. místo. Myslím, že na nováčka soutěže je to velice slušné umístění a můžeme být spokojeni.

Skončili jste na celkovém 3. místě, proběhly už nějaké oslavy, nebo to teprve příjde?
Tak já doufám, že se s holkama všechny sejdeme a hlavní oslavy ještě přijdou. Minimálně na zakončené.p1020913.jpg

Který zápas byl podle tebe nejtěžší, který naopak nejlehčí?
Nejtěžší byl pro nás určitě poslední zápas v Bosonohách, nejen kvůli jeho důležitosti, kdy jsme bojovaly o bronzovou příčku, ale především protože Bosonožky byly opravdu těžkým soupeřem, který nám nedaroval nic zadarmo. Nejlehčí asi proti Lakýrkam, které se dostavily na zápas pouze v pěti hráčkách, samozřejmě početní převaha nám zápas usnadnila.

V posledním utkání sezony, jste se utkali proti holkám z Bosonoh v zápase o konečné 3. místo, jak bys zhodnotila tento zápas?
Tento zápas byl hodně emotivní. Od první minuty se mezi námi projevovala velká rivalita, protože oba týmy velice stály o vítězství. Obě strany hrály důrazně a nenechaly si nic líbit, takže holky musely snášet i někdy hodně bolestivé zákroky. Soupeř byl silný a technický, od začátku jsme byly pod velikým tlakem a nebylo lehké se prosadit. Naštěstí při nás tentokrát stálo i štěstíčko, takže se nám podařilo
p1040883.jpg zápas dotáhnout do vítězného konce. Trochu rozpačití jsme byly z pana rozhodčího, který nám hlavně před koncem zápasu pískal snad každý kontakt se soupeřkou.

Budete hrát ligu žen i v příští sezoně, nebo máte v plánu založit tým na klasický velký fotbal?
Zvažovaly jsme to, ale po domluvě s vedením, jsme se rozhodly, že budeme i v příští sezoně hrát ligu žen.

STŘELECKÁ TABULKA NAŠEHO TÝMU:

9 branek - Kotasová Lucie

4 - Nováčková Táňa

3 - Ryšavá Martina

1 - Krílová Renata, Nováčková Kateřina, Chatková Alžběta