2. kolo ŽENY: Čechie Zastávka - SK Líšeň 3:1 (2:1)

23. 9. 2015

2.kolo Nike liga žen v malé kopané

Čechie Zastávka - SK Líšeň 3:1 (2:1)

Branky: 3.Skálová (Sk.Lišeň) 24. Veronika Dvořáková 25. Markéta Suchá 48. Táňa Nováčková

Sestava:

Klimešová, Kolářová, Svobodová, Kotasová, Suchá K., Dvořáková, Nováčková, Suchá M., Švarcová, Kasalová, Chytková

Komentář trenéra Martina Procházky:

Ve druhém kole nastoupilo ženské mužstvo Čechie na domácím hřišti proti nováčkovi soutěže SK Líšeň. A rozhodně se nejednalo o lehkého soupeře. Ten ve svém prvním zápase remizoval v divoké přestřelce s Baronkami 7:7, a i v tomto utkání ukázoval, že nebude snadným soupeřem pro žádný tým. To ostatně ukázal hned v úvodu zápasu, kdy se ve 3.minutě ujal vedení. Po našem nedůrazu u postranní čáry si hráčka Líšně posunula míč více do středu hřiště a střelou z dálky se trefila přesně k tyči. Tím se SK Líšeň ujala vedení 1:0. Obdržená branka, ale dá se říct pomohla. Více nám než soupeři. Holky začly daleko víc běhat, přidaly na důrazu v osobních soubojích, ale hlavně začaly dříve přistupovat k hračkám soupeře. Tím přicházelo více šancí, ale jejich proměňováni opět nebylo idealní. Naštěstí se to zlomilo v posledních minutách prvního poločasu, kdy v rozmezí pár minut otáčíme skóre v náš prospěch. Nejprve se trefila v 24.min.Verča Dvořáková a v 25.min.se trefuje Markéta Suchá. Druhý poločas začal tak jak první končil,tlakem hráček Čechie. Ale opět se nedaří proměnit i ty 100% golové šance. K našemu štěstí proměnit šance se nedaří ani hráčkám Líšně. Buď netrefují bránu a nebo je chytá naše brankařka Klimešová. Klid do našich řad přichází opět v závěru druhého poločasu.v 48.minutě zvyšujeme na konečných 3:1. Branku vstřelila Táňa Nováčková. Nezbyvá mně než holky pochválit za způsob jakým zápas zvládly odehrát. Nebylo to nic lehkého, fyzicky dost naročné utkání, ale hlavně je nezlomila obdržená branka a dokázaly zápas otočit ve svůj prospěch. Snad budou takhle bojovat a hrát i v dalších zápasech. Ale nadruhou stranu bylo vidět co a kde je náš problém, takže je stále na načem pracovat a co zlepšit.