18. kolo ŽENY: 1. F.C. Bosonožky - Čechie Zastávka 1:2 (1:1)

1. F.C. Bosonožky - Čechie Zastávka 1:2 (1:1)

Branky: 6. min Kotasová, 27. Švarcová

Sestava:

Zita Švarcová, Martina Kolářová, Katka Nováčková, Veronika Dvořáková, Táňa Nováčková, Lucie Kotasová, Nikola Procházková, Katka Sochorová

Ženy se ve čtvrtek večer utkaly v posledním kole této sezony proti dívčímu týmu z Bosonoh. V zápase, který byl zárověň soubojem o konečné 3. místo naše holky vyhrály poměrem 1:2, když obě naše branky vstřelila Lucie Kotasová. Ženský tým, tak ve své premiérové sezoně v brněnské Swatch lize žen v malé kopané dokázaly obsadit konečnou bronzovou příčku. GRATULUJEME !!!

KOMENTÁŘ TRENÉRA SMIŠTÍKA:

V přímém souboji o 3. místo v tabulce jsme potřebovali v Bosonohách vyhrát. Dlužno podotknout, že soupeř byl velice silný, technicky vyspělý a prezentoval se velmi důraznou hrou. Asi nejlepší mužstvo, proti kterému jsme na jaře nastoupili. Za tichého přihlížení rozhodčího byly naše holky při každém souboji doslova bity. Velkou bojovností a vůlí však potřebné body uhrály. První gól vstřelila Lúca po perfektně zahrané standardní situaci mezi Verčou a Táňou. Bohužel po naší hrubé chybě a nekoncentrovanosti v obraně domácí ještě do poločasu srovnali. Situace vypadala velice špatně. Od začátku druhé půle byla Čechie místy až pod drtivým tlakem, a jedině fantastický výkon Zity Švarcové a obrovská bojovnost dávala šance na dobrý výsledek. Ta přišla jako blesk z čistého nebe. Naše brankářka Zita po zmařené tutové šanci domácích vykopla míč tak šikovně a razantně, že zapadl až do domácí brány. Od té chvíle se naše děvčata velice dobře bránily a zkoušely vyrážet do rychlých brejků. Žádnou šanci jsme si však již nevypracovali. Naopak domácí až nechutně tlačené rozhodčím ostřelovali naší bránu ze všech možných pozic. Kýžený výsledek však holky už ubránily a v lize žen skončily na fantastickém třetím místě. Za dnešní zápas je nutné pochválit celé mužstvo, vyzdvižení jakéhokoliv jména by bylo nefér vůči ostatním.