16. kolo ŽENY: Čechie Zastávka - Baronky 2:1 (2:0)

16. kolo Swatch ligy žen v malé kopané

Čechie Zastávka - Baronky 2:1 (2:0)

Branky: 4. Nováčková Táňa, 7. Krílová Renáta - 23. Huječková Pavlína

Sestava: Zita Švarcová, Kateřina Nováčková, Martina Kolářová, Klára Suchá, Markéta Hovězáková, Veronika Dvořáková, Táňa Nováčková, Renata Krilová, Lucie Kotasová

Naše holky se v přímém souboji o 3. místo v tabulce potýkaly s velkou marodkou. Tři klíčové hráčky nastoupily se sebezapřením. Začátek utkání jsme měly z říše snů. Hned ve 4. minutě se po pěkné kombinaci ve středu hřiště dostala ke střele Táňa a střelou pod horní tyč otevřela skóre - 1:0. Hned o 2 minuty později se po centru stejné hráčky prosadila Renata, která svým důrazem dotlačila míč do brány - 2:0. Po vstřelených brankách vypadal průběh zápasu na naše jasné vítězství. Opak byl však pravdou. Velmi kvalitní soupeřky získaly převahu ve středu hřiště, k pořádné akci nás již nepustily. Ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Naše holky zužované nemocemi bránily náskok statečně, avšak ve 24. minutě jsme udělaly hrubku v obraně a soupeřky toho ihned využily - 2:1. Od té chvíle jsme byly pod stálým tlakem a jen díky bojovnosti a dlužno dodat i dávce štěstí jsme výsledek ubránily. Zahrozily jsme pouze brejkovou situací Lúci, kterou však brankařka hostí chytla. O proti minulým zápasům se nám nedařily standartní situace. K poslednímu utkání zajíždí Čechie na hřiště Bosonoh, které jsou dalším adeptem na třetí místo. Pokud chceme bodovat a tím velmi pěknou příčku uhájit, musíme kromě bojovnosti přidat i fotbalovou kvalitu. Umístění na pomyslném stupni vítězů by bylo pro nováčka soutěže Čechii velkým úspěchem.