Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor Jana Matouše na webu Baníku Zbýšov

3. 4. 2010

Ahoj Jendo. Odpověděl bys mi na několik otázek?

Ahoj. Prosím, ptej se.

ZAČNEME JAK U DRUHÝCH, TVÝM CURICULUM VITAE.

Narodil jsem se v Poličce, je mi 36 let, jsem svobodný, vyučený stolař, mám starší sestru.

TVÉ FOTBALOVÉ ZAČÁTKY?

Začínal jsem v žácích ve Svratce, dorost tamtéž. Pak si mě všimli ve Žďáru, ale za muže jsem už zase hrál ve Svratce. Učil jsem se stolařem v Rosicích odkud je to kousek na Zastávku a v Čechii jsem zakotvil a hrál stabilně střídavě za áčko i báčko mužů dalších 10let. Letos oblékám dres Baníku Zbýšov. Jsem zde na půl roku na hostování.

KDO TĚ K FOTBALU PŘIVEDL?

K fotbalu mě dotáhli kamarádi. Jak to už bývá v malých městech. Prostě takový fotbalový samouk.

A CO TĚ PŘIVEDLO DO ZBÝŠOVA?

Jednou mě oslovil Rozsiczka, že hledá hráče mého typu, zda bych alespoň na hostování nenastoupil za Zbýšov. Kývl jsem a jsem tady. Prvotní impuls tedy přišel ze strany Baníku.

OTÁZKA NA TĚLO. JAKÝ MÁŠ VZTAH K ČECHII?

Jen ten nejlepší. V Čechii jsem prožil krásných 10let jak v A, tak i v B mužstvu. Mám tam spoustu kamarádů a domnívám se, že jsem s nimi vycházel dobře. Pokud už nebude ve Zbýšově o mé služby zájem, chtěl bych zakončit svoji fotbalovou kariéru právě tam. Mám jim co vracet.

JAK SE TI HRÁLO V PRVNÍM MISTRÁKU ZA BANÍK?

Jestli mám být sebekritický, tak můj výkon byl lepší v 1. půlce jak v půlce 2. V ní jsem se málo zapojoval do útoku. Bylo to dáno hlavně tím, že ještě nejsme dost sehraní. Vždyť v této sestavě hrajeme letos poprvé. Ale to chce čas. Ten teprve prověří naše schopnosti.

JAK TĚ TADY PŘIJALO MUŽSTVO?

V kabině, na trénincích, pohoda. Z mužstvem i trenérem. Po trénincích zajdem spolu na pivo a tak to má být. Myslím, že mě mezi sebe přijali bez problémů.

CO ŘÍKÁŠ NA TRENÉRY, TRÉNINKY. MŮŽEŠ TO SROVNAT SE ZASTÁVKOU?

Tréninky mi nedělají žádné problémy. Ba naopak. Velice mě baví, protože jsou zaměřeny na metodiku a tak jsou velice zajímavé. A trenéři k nim mají výborný přístup. Berou je vážně. Například se mi líbí, že trénují spolu s námi a vůbec se nešetří.

MÁŠ V RODINĚ NĚKOHO, KDO TI FANDÍ?

Pokud vím, fandí mi v rodině všichni.

NA KTERÝ ZÁPAS NEJRADĚJI VZPOMÍNÁŠ A KTERÝ BYS CHTĚL VYMAZAT ZE SVÉ PAMĚRI?

Ten nejkrásnější je taky nejčerstvější. Bylo to mistrovské utkání 6.kola Čechia - Baník (3:1) na podzim 2008, kdy měl Zbýšov našlápnuto na postup a z prvních pěti zápasů dva remízoval a tři vxhrál, my z pěti čtyři prohráli. Podařil se nám malý zázrak a porazili jsme vás. Tím jsme se nakopli a do konce podzimu neprohráli (7 zápasů). Já v tom zápasu dal dva góly a byla  velká sláva. Vždyť to byla výhra v derby!! A na co bych nejraději zapoměl? Moc si na nějaký mač  nevzpomínám, ale na jednu infarktovku se šťastným koncem, ano. Ta mi utkvěla tak v paměti, že i dnes, když si na to vzpomenu, mi běhá mráz po zádech. Vryl se mi do paměti proto, že to bylo v den mých narozenin. Hrál se mistrovský dorostenecký zápas Svratka - Okříšky. Já nastoupil za Svratku.  Byli jsme favorité a už před zápasem jsme se domlouvali jak to vítězství a narozaniny spolu oslavíme. Začátek vypadal podle našich představ. Vedli jsme dokonce 3:0. Pak se soupeř vzchopil, dal nám dvě rychlé branky na 3:2 a mou hrubou chybou dokonce vyrovnal. Krve by se ve mě nedořezal. Pak však přišla předposlední minuta, můj spoluhráč se opřel do balonu a snad z 35 metrů dal  nevídanou čtvrtou naší braku. A to vítěznou. Kámen mi spadl ze srdce. Mohlo se v klidu oslavovat.

BYL JSI NĚKDY VYLOUČEN?

Odpověď: To víš, že jo. Nebylo toho sice moc, ale asi 5x ano. A podotýkám, že ne za jedno a to samé. Jednou za dvě žluté, podruhé za faul, třeba i za mluvení, ale vždy v zápalu boje. Jsem srdcař. Mám fotbal rád. Ať hrám za kohokoliv

NEJLEPŠÍ TRENÉR?

Velice rád a s úctou si vzpomínám na trenéra žáků p. Macháčka ze Svratky, který mi dal ty správné fotbalové základy a všechny jeho rady mi utkvěly navždy v paměti. Jestli tyto řádky čte, tak ho tímto pozdravuji.

A KAMARÁDI? NA KTERÉHO NEJRADĚJI VZPOMÍNÁŠ?

Mám jich dost, ale žádného  neupřednostňuji. Jedna z mojich zásad je, že když jsem s někým kamarád, tak jsem kamarád pořád.

KTEROU NEVYŠŠÍ SOUTĚŽ JSI HRÁL?

Nejvyšší soutěž jsem hrál ve Žďáru n. Sázavou za dorostence. A to divizi.

CHTĚL BYS NĚCO VZKÁZAT FANDŮM?

Držte mi palce ať se mi daří a choďte nás povzbuzovat v co největším počtu.

 

Zdroj: www.banikzbys.webnode.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář