Jdi na obsah Jdi na menu
 


V sobotu 20. 5. proběhlo sportovní odpoledne pro všechny

24. 5. 2017

Sportovní odpoledne pro všechny 

 

V sobotu 20 května jsme se sešli na „letním hřišti“ na umělce, abychom, lítým zápolením v netradičních disciplínách, přispěli k oslavám 110. výročí založení naší TJ Čechie. V přípravách i vlastním zápolení jsme spolupracovali s místním Klubem seniorů. Příprava se myslím docela vydařila, propagaci jsme snad také zvládli, ale nějak jsme si nezajistili podporu svatého Petra. Den před i den po, hýřil sluncem a teplem. Sobota pak byla pošmourná, větrná a studená. Takže účastníci, sešlo se jich 31, se kromě elánu a nadšení museli vybavit i zimními proprietami.

            Ale dosti nářku. Rozdělili jsme se na poloviny, jež se následně vystřídaly, a vrhli jsme se na petanque a mölkky. Her se zůčastnily především odrostlejší páry, ale i dva vnoučci, kteří zdatně sekundovali babičkám. Petanque připravila a koučovala Liba Říhová, Mölkky pak Laďa Křivánek, který si přizval na pomoc propagátora této finské hry u nás pana Petra Koláře z Velatic. Boje proběhly v přátelské atmosféře, nakonec byli vyhodnoceni první tři v každé disciplíně. Ti pak obdrželi diplomy a věcné ceny, totiž netradičně láhev rychlých špuntů. Vzhledem k ukrutné zimě pak nemohlo dojít na zlití vítězů, jak vídáme při mezinárodních závodech.

            Atmosféru klání pak dokreslují přiložené fotografie z dílny Borka Vinohradského a Jirky Švihálka. Pro úplnost uvádím: Petanque vyhrála dvojice Blanka a Michal Tomanovi. Mölkky pak Arnošt Dufek. Před pořadateli pak stojí inperativ kdy a proč se příště sejdeme ikdyž nebudeme slavit výročí jednoty.

 

 

 

 

 

 

Za odbor Asociace sportu pro všechny při TJ Čechie Libuše Říhová a Vladimír Křivánek.

 

Náhledy fotografií ze složky Sprotovní odpoledne pro všechny