Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor s trenérem Petrem Gambou

15. 4. 2019

Hráčská kariéra:

  • Zbrojovka Brno, Dukla Tábor, Zeman Brno, Stutgard, Rosice

 

Trenérská kariéra:

  • Zbrojovka Brno U16, U17, Rosice, Bučovice, Bohunice

 

Jak jste se dostal do Zastávky?

  • Během probíhající podzimní části sezóny mě oslovil Petr Hovězák, to jsem ještě působil v Bohunicích. Když jsem skončil v Bohunicích, tak jsme se znovu spojili a domluvili se, že Čechii převezmu na začátku zimní přípravy.

 

Jsou plánované nějaké příchody hráčů?

  • V zimě odešel Peter Balčirák a Jakub Foral. Místo Peterky se nám podařilo přivést Patrika Lengála, který je velmi kvalitním brankářem a předpokládám, že bude důležitou a platnou posilou. Hráčský kádr máme velmi kvalitní, ale bohužel velmi úzký. Proto je v plánu během letní pauzy příchod 3 hráčů, kteří zvýší konkurenci v týmu.

 

Jak se Vám líbí zázemí našeho klubu?

  • Zázemí mě velmi mile překvapilo. K dispozici máme dvě velmi kvalitní travnatá hřiště, umělá tráva a na zregenerování sauna, což mnoho mužstev v naši soutěží nemá.

 

Znáte někoho ze současného kádru?

  • Z mého působení v sousedních Rosicích znám Lukáše Michnu, Michala Nešpůrka a Libora Kronka.

Jaká jsou ambice pro jarní část sezóny? Jak hodnotíte první 3 odehraná kola? Jak hodnotíte tréninkovou morálku?

  • Minimální ambicí je udržet 6. místo, na kterém se nacházíme po podzimní části. Po hráčích vždy vyžaduji 100% nasazení a zároveň, aby se fotbalem bavili. Když se toto podaří, tak uvidíme na jaké umístění jsme schopni dosáhnout.
  • Nejen první 3 kola, ale i poslední dvě přátelské utkání zvládli hráči velmi dobře. Těší mě samozřejmě zisk všech 9 bodů, ale taky hra kterou jsme předváděli a která má vzestupnou tendenci. Vzhledem k tomu jaké máme typy hráčů, jsme během zimní přípravy změnily rozestavení. Na tuto změnu si hráči zvykli velmi rychle a v každém ze 3 odehraných utkání jsme byli lepším týmem a vypracovali si i více brankových příležitostí. Co se týče nasazení hráčů jak v tréninku i v zápasu je skvělé a nemohu si stěžovat, což se nedá říct o samotné tréninkové docházce, která by měla být lepší.