Jdi na obsah Jdi na menu
 


Antonín Kříž obdržel cenu dr. Václava Jíry

19. 4. 2014

Začátkem února proběhl v Praze v Břevnovském klášteře slavnostní akt v předávání ceny za dlouholetou činnost dr. Václava Jíry. Co vlastně tato cena znamená?

Cena Václava Jírykdy jen Cena Dr. Václava Jíry) je FAČR každoročně udělována osobnostem, které se významně zasloužily o rozvoj českého fotbalu. Oceňováni tak bývají bývalí vynikající hráči či dlouholetí obětaví trenéři a funkcionáři. Cena má dva stupně:

  • Velkou plaketu — tu dostávají obvykle tři vybrané osobnosti
  • Malou plaketu — udělovaná osobnostem rozvíjejícím fotbal v krajích České republiky

V letošním ročníku zvítězili následující:  Mistr Evropy z roku 1976 Zdeněk Nehoda, bývalý svazový předseda Jan Obst, bývalý člen výkonného výboru Stanislav Gajdůšek a jedna z průkopnic českého ženského fotbalu Eva Haniaková.

ceny_jiry.jpg

 

 Čestnou plaketu za dlouholetou práci pro český fotbal dostali i tři zástupci JmKFS.

Antonín Kříž (první zleva)

Funkcionáře úplně stejného jména jsme zde měli před rokem, ale nejde o omyl – zatímco vloni si pro ocenění přišel kandidát Pražského fotbalového svazu, dnes je zde oceňován na návrh Okresního fotbalového svazu Brno-venkov dvaašedesátiletý Antonín Kříž ze Zastávky u Brna. Jde od dlouholetého funkcionáře OFS Brno – venkov.

Fotbalový klub Čechie Zastávka panu Křížovi velice gratuluje a přeje pevné nervy v další práci.

Dále byli nominováni pan Stanislav Ryšánek (dlouholetý funkcionář JMKFS a SK Slavkov u Brna a pan Mgr. Jaroslav Sommernitz - v současnosti je předseda Komise mládeže a Trenérsko-metodické komise Městského fotbalového svazu v Brně a zároveň pracuje jako sekretář a vedoucí trenér mládeže v oddíle FC Dosta Bystrc-Kníničky.