Jdi na obsah Jdi na menu

Zhodnocení podzimu 2016 - ženy TJ Čechie Zastávka

31. 10. 2016

Zhodnocení podzimu, trenérem Martinem Procházkou:

Po konci loňské sezóny se holky rozhodovaly, zda budu dál pokračovat nebo skončí. Nakonec a dá se říct za minutu dvanáct, se rozhodly pro pokračování v soutěži. Proto i příprava na novou sezónu začala hodně pozdě, zhruba tři týdny před začátkem soutěže. Mužstvo zůstalo více méně stejné, skončila jen Markéta Suchá, ale do týmu přišla Sabina Komihová a vrátila se Kateřina Chadimová.

Do letošního ročníku Nike ligy žen se přihlásilo 8 týmů. Po sezóně skončily oba týmy Kohoutovic, ale naopak družstvo Líšně přihlásilo dva týmy-Juniorky a ženy.

A juniorky Líšně byly našim prvním soupeřem. Jelikož to byl nový tým, tak nikdo nevěděl co od nich očekávat, a na druhou stranu také co očekávat od nás. A podle toho tak vypadal i první poločas. Hodně nepřesností a neproměňování šanci z naší strany. V druhé půlce se to drobánek zlepšilo a po vstřelení tří branek se vstup do soutěže zvládl, a vyhrálo se 3:0.

V druhém kole se holky utkaly, s týmem Nemakej.cz. Je nutno říct, že to byl nejhorší zápas podzimu, ne tak výsledkově jako herně. První poločas skončil 0:0 a nic nenasvědčovalo, tomu co pak přišlo v druhém poločase. Po obdrženém gólu se hra totalně sesypala, vytratil se pohyb, bojovnost. Utkání nakonec skončilo prohrou 0:3.

Ve třetím kole byl našim soupeřem loňský vítěz Proklatě dobrý kuřata. Do tohoto utkání jsme nastoupily jen s jednou náhradnicí. Což nevěstilo nic dobrého, zvláště když soupeřky dojely s dvěma kompletními pětkami. A kvalitou jakou disponuji, nás měly suverénně přehrát. Ale nestalo se tak. Utkání sice vyhrály Kuřata 3:0, ale hodně se natrápily a všechny branky byly hodně šťastné a po odrazech. Holky předvedly hodně bojovný výkon a nedaly soupeři nic zadarmo. Dvě branky jsme obdržely až v samém závěru utkání, kdy už začaly docházet síly. I přes prohru si holky zaslouží pochvalu za nasazení a bojovnost.

Toto nasazení si přenesly i do čtvrtého kola kde hrály proti Srbské. Bohužel, ale i toto utkání holky prohrály a opět výsledkem 3:0. V první půlce soupeř využil jediného našeho zaváhání a vstřelil první gól, zato nám se nepodařilo využit žádnou šanci. Ve druhé půlce při snaze vývoj utkání otočit jsme inkasovali další dvě branky.

Po čtyřech kolech situace nevypadala zrovna růžově, jedna výhra a tři prohry v řadě 0:3.

V pátém kole nastal ale obrat proti posílenému týmu KMK Dynamo Brno. Holky konečně prolomily střeleckou smůlu, a první poločas vyhrály 2:1. V druhé půlce soupeřky vyrovnaly na 2:2, holky i tak dál bojovaly a snažily se o vstřelení třetí branky. To se nakonec podařilo a utkání skončilo výhrou 3:2.

V šestém kole holky přivítaly doma tým Baronek (loni nás porazily 6:1), takže nás nečekalo nic lehkého. Hra, kterou holky předváděly v minulých zápasech, založená na bojovnosti a velkém nasazení sklízela úspěch i v tomto utkání. První branku utkání a jedinou v prvním poločase jsme vstřelili my. Druhá půlka se nesla ve velkém tlaku Baronek, ale holky statečně odolávaly někdy i za přispění brankové konstrukce. I tak jsme si dokázali vytvářet šance, jednu se opět podařilo využit a zvýšili jsme na 2:0. Soupeřkám se už jen podařilo v závěru snížit na 2:1. Z této výhry měly holky velkou radost.

Poslední 7. kolo se hrálo proti „Líšeň Ženy“ a to v hodně pozdních hodinách až v 20:30. Už jen ten čas a zjištěni, že k utkání nedorazil rozhodčí a bude to pískat někdo z Líšně nebylo zrovna povzbuzující. Proto i průběh utkání v první půlce byl takový vlažný bez zápalu a skončil 0:0. Do druhé půlky se vstoupilo s větším důrazem a nasazením. Bohužel ale první branku utkáni jsme dostali my. To, ale naštěstí nám pomohlo a ještě více jsme soupeře napadali, nedovolili jim pořádně rozehrát a zatlačili je před vlastní bránu. Gól se nám ale nedařilo vstřelit. Ten přišel až ve hře 4na 4. (po vyloučení hráček na obou stranách po vzájemné potyčce, nutno dodat že náhradní rozhodčí byl hodně slabým článkem utkání, a věděl kdo je domácí). Po ruce ve vápně jsme kopali penaltu, kterou jsme proměnili a nedlouho na to jsme vstřelili druhý a vítězný gól. A dokázali jsme vyhrát třetí utkání v řadě.

Takže sezóna se může a měla by brát za úspěšnou. Po nepovedeném začátku a třem prohrám v řadě to nevypadalo vůbec dobře, a v tabulce jsme byli na spodních příčkách, Pak se to ale zlomilo a holky se dokázaly s nepříjemnou situaci vypořádat. Velkým nasazením, bojovnosti na hraně svých možností se tři poslední kola vyhrála, a je stále v jarní části o co hrát. Na první místo je ztráta 6bodů a na třetiho bod. Nutno ale dodat že letošní ročník je zatím nejtěžším a nejvyrovnanějším za poslední dobu.

Všem holkám patří velké uznání a pochvala, za to jakým způsobem se na podzim prezentovaly a nezbýva než doufat že na jaře na to navážeme.

Sestava: Kremláčková Dana, Kolářová Martina, Svobodová Eliška, Chadimová Kateřina, Suchá Klára, Kotasová Lucie, Nováčková Táňa, Chytková Aneta, Dvořáková Veronika, Švarcová Zita, Komihová Sabina, Hovězáková Markéta, Procházková Nikola