Rozhovor: Jan Reiter

ROZHOVOR: Jan Reiter

Přezdívka: Rajtec

Datum narození: 14. 1. 1989

Hráčská kariéra: žáci – dorost ČAFC Židenice, ligový dorost FC Zbrojovka Brno, muži ČAFC Židenice, Rájec-Jestřebí, Rakouská nižší soutěž – Potenbrunn, ČAFC Židenice, Chrlice

Oblíbený hráč: Iniesta

Oblíbený klub: FC Barcelona

Jak si se Ti v Zastávce líbí?

Parta je tady super, je potřeba to přenést tu dobrou náladu i na hřiště, aby byly i výsledky a začalo se více dařit. Areál je tady v Zastávce na hodně dobré úrovni, podmínky jsou výborné. Vedení je v pohodě a velmi se mi tady líbí.

Jak vzpomínáš na podzimní vzájemný zápas Chrlic se Zastávkou?

Na tento zápas si velmi dobře vzpomínám. Ten zápas mi utkvěl v paměti, protože hodně pršelo a byl to hodně otevřený zápas. V té době se nám s Chrlicema docela dařilo, v poločase jsme vedli 3:1, pak jsme nějak polevili, Zastávka to nakonec otočila na 3:4 a my jsme v poslední minutě vyrovnali na 4:4.

Co děláš ve volném čase?

Ve volném čase rád zajdu posedět s kamarádama a pokecat. Dost času mi zabere rovněž i práce, takže se snažím relaxovat i sportem, rád hraji badminton.

Zaměstnání?

Pracuji ve firmě s výrobou hliníkových oken, kde pracuji jako obchodní zástupce.

Největší sportovní zážitek?

Byl to zápas, když jsem nastupoval za ligový dorost Zbrojovky, v té době nás trénoval pan Vladimír Michal, to byl výborný trenér, nastupovali tam se mnou kluci, kteří teď hrají ligu jako Pepa Šural, Martin Sus nebo Lukáš Mareček. Hráli jsme na Spartě Praha, byl to velmi sledovaný a důležitý zápas v té době jsme byli silný ročník, kde jsme celý zápas prohrávali 0:1 a nakonec se nám povedlo během 7. minut skóre otočit na 2:1 a utkání jsme vyhráli.

Důležitá branka?

Nejvíc vzpomínám na branku v dresu divizní Čafky tuším, že to bylo v zápase proti Velkému Meziříčí, kde jsme hráli o záchranu. V tomto utkání jsem dával v 90. minutě branku na 2:1.

Co se Ti vybaví, když se řekne ČAFC Židenice?

V čafce jsem s fotbalem začínal, takže to je pro mě srdcová záležitost, bohužel mě mrzí, jak to nakonec s fotbalem v Židenicích dopadlo. Myslím si, že si takový konec ten klub nezasloužil.