6. kolo MUŽI A: SK Žebětín - Čechie Zastávka A 2:4 (0:3)

SK Žebětín - Čechie Zastávka A 2:4 (0:3)
Branky: 1. a 22. Kučera, 10. Maňásek, 48. Kadlčík

Pospíšil, Herman, Oprchal (81. Ištok), Bohuslav

Pohl, Maňásek, Kučera, Reiter (84. Benedikt)

Kadlčík, Rousek (90. Stromecký)

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Do Žebětína jsme jeli ve složité situaci nebot´ v týdnu se se značnými zdravotními problémy potýkali Herman, Reiter a Stromecký a my tak zvažovali jejich nasazení do zápasu. Navíc nám kvůli pracovním povinnostem v zahraničí scházel Stehlík. Všichni marodi se nakonec rozhodli se sebezapřením do utkání nastoupit a ihned po úvodním hvizdu se míč dostal k Vladimíru Rouskovi, který byl faulován v domácím pokutovém území a hlavní rozhodčí neváhal po několika sekundách hry ukázat na značku pokutového kopu. Penaltu s přehledem proměnil Lukáš Kučera a my se tak v 1. minutě utkání ujali vedení 0-1. V 10. minutě po našem autovém vhazování přihrál na hranici šestnáctky Reiter Martinu Maňáskovi, který podruhé překonal domácího brankáře. Naši třetí branku jsme přidali ve 22. minutě Lukášem Kučerou ze standardní situace a nacvičeného signálu. Poté jsme trochu polevili v aktivitě a iniciativu převzali domácí využívající své výškové a silové přehahy.
O přestávce jsme hráče nabádali, aby hráli aktivně, napadali soupeře a více udrželi míč na svých kopačkách, protože tak, jak jsme dokázali vstřelit 3 branky za poločas my, může se to povést i velice silnému a kvalitnímu Žebětínu. Ve 48. minutě po centru Rouska vyhrál Lukáš Kučera hlavičkový souboj a Michal Kadlčík svým typickým zakončením zvýšil již na 0-4 a o osudu utkání se zdálo být rozhodnuto. Domácí však nesložili zbraně a v 51. minutě naši stopeři za sebou zapoměli soupeřova útočníka, který umístil míč k tyči Prečanovy branky a bylo to 1-4. Žebětín se pak nadále snažil o korekci zápasového skóre, ale naši hráči příkladně bojovali a vytvářeli si i šance. V 84. minutě domácí hráči dokázali snížit na 2-4 a nás čekalo perných 6 minut do konce zápasu. V závěru utkání se na hřiště podívali i mladý Benedikt s Romanem Stromeckým a my si dokráčeli k cennému vítězství 2-4 na hřišti velice silného soupeře a favorita soutěže.