11. kolo MUŽI A: Čechie Zastávka A - Sokol Pohořelice 1:0 (1:0)

Čechie Zastávka A - Sokol Pohořelice 1:0 (1:0)

Prečan

Ištok, Herman, Oprchal, Bohuslav

Pohl (90. Pospíšil), Stehlík, Maňásek, Reiter

Kadlčík (71. Stromecký), Rousek ( 86. Nešpůrek)

V sobotním odpoledni k nám jako hosté zavítali fotbalisté Pohořelic a my jsme již před utkáním věděli, že nás rozhodně nečeká snadný soupeř. Pohořeličtí se totiž v dosavadním průběhu sezóny prezentují dobrými výsledky s úspěšným útokem a kvalitní obranou. Do utkání sice nemohl zasáhnout pohořelický kanonýr Vančata, ale i tak jsme měli z jejich ofenzivní síly obavy, navíc nám z pracovních důvodů scházel Lukáš Kučera. Od prvních minut zápasu bylo jasné, že na sebe narazila kvalitní vyspělá mužstva z popředí tabulky, kdy především obě obrany v utkání dominovaly, takže se žádná gólová přestřelka tentokrát nedala očekávat. Hosté nastřelili břevno, naopak naše střelecké pokusy létaly vedle či nad branku hostí nebo je zlikvidoval pohořelický brankář Losgott. Ve 37. minutě byl v hostujícím pokutovém území sražen náš pronikající hráč a z nařízené penalty nás poslal do vedení Vladimír Rousek. V poločase nám bylo jasné, že toto těžké utkání musíme zvládnou zodpovědnou defenzivní prací a bojovností a dovést jej do vítězného konce i za cenu hubeného skore 1-0. Ve 48. minutě se ocitl v obrovské šanci střelec Rousek, ale své
zakončení nevyřešil příliš dobře a skore zápasu se neměnilo. Hosté opět nastřelili břevno naší branky, ale jinak toho v útoku příliš nepředvedli. Postupem času na hřišti přibývalo nervozity, emocí a z toho plynoucích žlutých karet. Utkání příliš fotbalové krásy oboustraně nepřineslo, ale vítězství a 3 body jsou pro nás nesmírně důležité a cenné. Hráčům musím za přístup, zodpovědnost a bojovnost velice poděkovat.