10. kolo Muži A: Čechie Zastávka A - FC Sokol Jaroslavice 4:1 (0:1)

Čechie Zastávka - Sokol Jaroslavice 4:1 (0:1)

Obrazek

Branky: Rousek Vladimír 2, Rossi Nyebe, Maňásek

Sestava:

Zhoř - Ištok, Sláma Zdeněk, Rousek Tomáš, Bohuslav - Maňásek (88. Pospíšil), Matouš, Sláma Martin (88. Pohl), Kadlčík (64. Rossi) - Mrázek, Rousek Vladimír

Než se vstoupilo do utkání, proběhla před zápasem gratulace našemu bývalému hráči. Panu Miroslavu Zezulovi k jeho 70tým narozeninám. Pogratulovali mu členové výboru pan Nekuda a pan Hájek a předali mu dárkový koš s dresem.

Hned v úvodu utkání jsme si vytvořili menší tlak. Dvakrát po sobě v 5. minutě zahrozil Matouš, jeho hlavička po zahrané standartní situaci skončila těsně vedle tyče hostující svatyně. Poté poslal střelu z hranice pokutového území vysoko nad. Ve 14. minutě střílel nebezpečně z hranice vápna Martin Sláma, ale bránkář střelu vyrazil na roh. V další akci se ocitl Matouš a opět nebezpečně hlavičkoval těsně vedle. Ve 28. minutě šel sám na hostujícího brankáře sám Martin Sláma, ale jeho střelu brankář vyrazil. Hosté se dostali do první šance v 32. minutě a hned otevřeli skoré zápasu 0:1, tady se opět potvrdilo známe přísloví  "nedáš,dostanej" Ve. 40 minutě jsme měli další velice slibnou šanci, Maňásek se po individuální akci dostal do šance, ale opět velice dobře zasáhl dnes velice dobrý hostující brankář. Stav po prvním poločase byl tedy 0:1 ve prospěch Sokola Jaroslavice.

Do druhé půle jsme vstoupili lépe. V 55. minutě poslal Mrázek velice nebezpečnou střelu z dálky, kterou brankář vyrazil před sebe, dorážku Martina Slámy opět vyrazil k rohovému praporku, tam byl ale Mrázek, který poslal krásný centr přesně na hlavu Vladimíru Rouskovi, který vyrovnal na 1:1. V 67. minutě měl opět další velkou šanci Sláma M. který dostal krásnou připravku do ulice na hranici vápna a zůstal sám před golmanem. Ovšem střela šla opět jenom do něj. V 72. minutě se Vladimír Rousek  uvolnil na hranici malého vápna a poslal svoji střelu pod hostujícím brankářem a otočil tak výsledek na 2:1. O minutu později se prosadil Mrázek přes hostujícího obránce, přihrál Rossimu, který ve skluzu zakončil a zvýšil na 3:1. Byla to jeho první branka v zastáveckém dresu. V 86. minutě zvýšil Maňásek na 4:1, na jeho střelu k levé tyči z hranice vápna brankář hostí nestihl zareagovat.

V dnešním zápase si určitě pochvalu zaslouží brankář hostujících Jaroslavic, který předvedl vyníkající zákroky a držel tak hosty pořád v zápase. Na straně domácích dnes velice dobře zahrál Vladislav Mrázek, který podal exceletní výkon a poté také střelec dvou branek Vladimír Rousek, který tak zvýšil svůj počet už na úctyhodných 9 branek v sezóně.

Trenér Pavlík zhodnotil zápas takto:

V prvním poločase jsme si vytvořili řadu brankových příležitostí ,ovšem výborný brankář hostí je všechny zneškodnil. Naše obrana opět nepůsobila nejjistěji a umožnila hostům jít do vedení. V druhém poločase se nám podařilo rychle vyrovnat a bylo jen otázkou času kdy přidáme další branky. Hru velmi oživil střídající Rossi, který ukázal,že když začne hrát týmově, bude velmi platný. Hra, kterou jsme předvedli v druhém poločase se už blížila tomu,co by jsme chtěli hrávat. Teď nás čekají poslední 4 težká utkání a z toho budeme hrát 3x venku, takže po sérii povinných vítězství (Modřice,Moutnice,Šlapanice a Jaroslavice) se ukáže, jestli jsme schopni porazit i silnějšího soupeře