10. kolo MUŽI A: Sokol Blížkovice - Čechie Zastávka A 1:3 (1:0)

Sokol Blížkovice - Čechie Zastávka A 1:3 (1:0)

Branky: 16. Minarech - 47. Kučera z pen., 58. Rousek, 78. Nešpůrek

Prečan

Ištok, Herman, Oprchal, Bohuslav

Pohl, Kučera, Maňásek, Reiter (81. Stromecký)

Rousek (69. Nešpůrek M.), Kadlčík ( 87. Benedikt)

Po sobotních výsledcích našich soupeřů z čela tabulky jsme jeli do Blížkovic zvítězit. Věděli jsme však, že nás nečeká snadný soupeř, který dokázal v minulém kole zvítězit na půdě Tuřan a posílili se o zkušeného Matůše Minarecha ze Znojma. Od začátku utkání hráli domácí aktivně a vytvářeli si šance. My jsme odpověděli šancemi Rouska a Reitera, které však bohužel zůstaly nevyužity. V 15. minutě se do našeho pokutového území dostal Minarech, ale jeho nebezpečnou střelu vytěsnil Prečan na roh, který naše obrana odvrátila na další avšak z druhé strany. Po tomto rohu a našem nedůrazném odkopu vystřelil Matůš Minarech ze 20 metrů a svou povedenou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě i jinak skvěle chytajícího Prečana. My jsme po celý 1. poločas nehráli příliš dobře, i když jsme měli míč častěji na svých kopačkách, tak za zmínku stojí pouze Kadlčíkem nastřelená tyč... Zato domácí si vytvářeli dobré příležitosti ke skórování, ale jejich střely končily vedle či nad naší brankou a nebo je vychytal zcela famózní Prečan. V poločase jsme si řekli, že musíme přidat v nasazení, agresivitě a důrazu v zakončení a snažit se co nejdříve vyrovnat. To se začalo naplňovat hned ve 47. minutě, kdy po ruce domácích v pokutovém území a faulu na Rouska odpískal rozhodčí penaltu, kterou s přehledem proměnil Lukáš Kučera. Ve 2. poločase měli domácí obránci velké starosti s naším pohybem a napadáním a v 58. minutě se podařilo vybojovat míč na blížkovických stoperech Vladimíru Rouskovi, který ze svého sólového úniku nedal domácímu golmanovi šanci a otočil zápasové skóre na 1-2 pro hosty! V 78. minutě přidal naší 3. branku střídající Michal Nešpůrek, kterého vybídl do samostatného úniku po nádherné individuální akci a kolmé přihrávce za obranu velice dobře hrající Jakub Pohl. Domácí se sice nadále snažili, ale jejich akce bud´ skvěle vyřešila naše pozorná obrana a nebo je vychytal Josef Prečan v naší brance. Utkání tedy skončilo 1-3 a my si tak z horké blížkovické půdy odvezli všechny 3 body.